گفتگو با حجه الاسلام سبزه کار مسئول دبیرخانه کانون های مساجد

چالش های فضای مجازی را با بهره گیری از ایده های نخبگان تبدیل به فرصت کنیم – خبرگزاری شبستان

 

حجت الاسلام ابراهیم سبزه‌کار با اشاره به نقش و جایگاه بسیار مهمی كه رسانه‌های دیجیتال در پاسخگویی به نیازهای اطلاعات مردم دارند به خبرنگار شبستان، اظهار داشت: باید این فضا با رشد و توسعه روبه‌رو باشد به نحوی كه استانداردها در آن اعمال شود.

 

وی افزود: حجم گسترده اطلاعاتی كه توسط این رسانه منتقل می‌شود فرصت استثنایی است كه می‌توان با بهره‌مندی از آن برای انتشار و تبلیغ فرهنگ و ارزش های نظام جمهوری اسلامی تلاش کرد.

 

مسئول خبرگزاری شبستان خراسان جنوبی گفت: پدیده‌های نوظهور مبتنی بر فناوری نوین ارتباطات و اطلاعات اگرچه امکان انجام سهل بسیاری از امور و ارتقای قابل ­توجه بهره­ وری را فراهم کرده اما به نوبه خود با دگرگون ساختن بسیاری از قراردادها و روابط اجتماعی، تأثیراتی عمیق بر فرهنگ عمومی گذاشته و بستری مناسب برای بروز ناهنجاری‌ها و جرایم دیجیتال فراهم کرده است.

 

حجت الاسلام سبزه کار با ابراز خرسندی از برگزاری دومین جشنواره رسانه های دیجیتال توسط دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان جنوبی، تصریح کرد: با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان در فضای مجازی تولید محتوای بومی و معرفتی برای مقابله با این هجمه‌ها ضرورت دارد.

 

وی به ضعف محتوایی در حوزه فضای مجازی اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری این گونه جشنواره‌ها در حوزه رسانه‌های دیجیتال به جوانان و اقشار مختلف مردم فرصت و انگیزه می‌دهند برای تولید محتوا در این فضا ورود پیدا کنند.

 

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی تاکید کرد: باید با استفاده از ایده‌های نخبگان حوزه رسانه‌های دیجیتال تا می‌توانیم چالش‌ها را تبدیل به فرصت کنیم.

 

گفتنی است بخش‌های دومین جشنواره رسانه‌های دیجیتال شامل وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی، هنرهای دیجیتال، بازی و سرگرمی‌های دیجیتال، نرم افزارهای چندرسانه‌ای و تولیدات متنی و خبری است که علاقه‌مندان جهت ثبت نام در جشنواره می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.seraj.ir/sk مراجعه کنند.

 

موضوعات این جشنواره جوان و فضای مجازی، قرآن و عترت، تحکیم خانواده و سبک زندگی، نفوذ و استکبارستیزی و اقتصاد مقاومتی است و مهلت ثبت نام در این جشنواره تا ۱ بهمن ماه و مهلت ارسال آثار تا ۱۵ بهمن ماه امسال ادامه دارد

2 دیدگاه در “گفتگو با حجه الاسلام سبزه کار مسئول دبیرخانه کانون های مساجد

 • فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در۷:۲۰ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خدمت شما .
  ممنون که فضای مجازی دقدقه شماست ،چرا که خیلی از نهاد ها توجهی به این بحث ندارند.
  باحمایت کردن شما به لحاظ معنوی و مالی و آموزشی و …. نقش بسیار مهمی در ایده ها واختراعات نخبگان دارد.

  پاسخ
 • فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در۷:۲۲ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خدمت شما .
  ممنون که فضای مجازی دغدغه شماست ،چرا که خیلی از نهاد ها توجهی به این بحث ندارند.
  باحمایت کردن شما به لحاظ معنوی و مالی و آموزشی و …. نقش بسیار مهمی در ایده ها واختراعات نخبگان دارد.
  متشکرم ازاینکه با مردم در ارتباط هستید .

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *